Folytatódjék az év végi összegzés. Az év első négy hónapjának recenzióit ide, ide és emide kattintva olvashatjátok, a továbbra kattintva pedig május következik.
53. Marina And The Diamonds - Electra Heart
Marina 2010-es első lemeze utalt rá, hogy kivételes énekesnőről van szó. Aztán 2011-ben történt valami. Nem csak a hidrogén esett rá az énekesnő fejére, hanem próbált elevickélni egy sokkal dívásabb vonalra. Lett belőle külsőre egy gyenge Madonna klón, az új hanganyag pedig meglehetősen erőltetett és izzadságszagúra sikeredett..
54. Gossip - A Joyful Noise
Hihetetlen mennyiségű energia szorult ebbe a lemezbe. Nem is szeretném túlragozni, hibája ugyanis nincs. Egy problémám akadt csak vele, mégpedig, hogy egyéb kötelességek miatt nem tudtam elmenni a Balaton Soundos fellépésükre.
55. Sin Fang - Half Dreams (EP)
A május végi A38-as koncert alapján, ő is jobb lemezen, mint élőben. A Half Dreams nagyon jól sikerült, korlátlan fogyasztásra ajánlott.
56. Garbage - Not Your Kinf Of People
Hosszú volt az a hét év, amíg a Garbage nem adott ki semmi újat a kezei közül, de megérte várni. Bár nem a zenekar legjobb albuma, de szól olyan jól, hogy az év egyik legjobbja legyen.
57. Simian Mobile Disco – Unpatterns
Hallhattunk tőlük már jobb számokat, de egy tökéletes világban a diszkókban még mindig ők szólnának.
58. Joey Ramone - ...ya know?
A 2001-ben elhunyt Joyet a Ramones énekeseként ismerheti a közönség. Halottról jót, vagy semmit, így legyen elég annyi, hogy ez a 2., s egyben utolsó (posztumusz) albuma. Ramones rajongóknak ajánlott darab.
59. Richard Hawley - Standing At The Sky’s Edge
Sok jó dolog fűződik a nevéhez, számomra mint a Pulp egykori gitárosa ismert, de dolgozott együtt az R.E.M.-el és a Morrisey-el és még sokakkal. Produceri munkái mellett 7 lemezre is volt ideje. Ez utóbbi nem a gitárzene kedvelőinek egy próbálkozást megér, de ne várjátok tőle, hogy megváltsa a világot.
60. Regina Spektor - What We Saw From The Cheap Seats
Már a borító is sugallja, hogy nem feltétlen egy mély érzelmekről szóló balladai albumot, sokkal inkább egy infantilis darabot tartunk a kezünkben. Akinek bejött Spektor eddigi munkássága, szeretni fogja, nekem túl erőltetett és tagolt volt.
61. Beach House – Bloom
Az év legjobb albumborítója. A zenei sajtó magas pontokkal illette, én nem dobtam tőle hátast, de a Wild egész biztosan az év egyik legjobb száma lett.
62. Chromatics - Kill For Love
5 év után új albummal jelentkezett az amerikai elektronikus banda. A műfajon belül nem rossz lemez, a 2012-es albumok közt viszont nem nagy durranás.
63. Niki And The Dove – Instinct
Az Instinct a svéd elektropop banda debütáló lemeze. Nem egy kifejezetten slágeres lemez, meglátjuk milyen lesz a folytatás.
64. The Hives - Lex Hives
Rég voltam már gimnazista és rég voltak azok a Szigetek, amikor a délutáni napfényben a tócsák közt ugráltam Hives koncerteken. Az akkori indie láz tette őket olyan jóvá, vagy az első albumok még most is ütnének? Nem tudom. Mindenesetre ez nem lett nagy eresztés. Sajnos. Ettől függetlenül Hives koncertre egy szabad fesztiválos órán, még ha nem is ugrabugrálva, de elnéznék.
65. Azelia Banks - 1991 (EP)
1991 igazán remek éve volt a popzenének. A U2 Achtung Babyje, vagy a Nirvana Nevermindja is akkor jelent meg. 20 évvel később minden tele volt ezeknek az albumoknak az újrakiadásukkal, feldolgozásaikkal. 2011 végén Azelia Banks számtalan listán szerepelt, mint az év egyik legjobbja, aminek jogosultságát egyáltalán nem értem. Azóta dolgozott együtt Lana Del Rey-el, Kanye Westel és kiadta az 1991 címre keresztelt EP-jét. Engem továbbra sem győzött meg.
66. Neil Young & Crazy Horse – Americana
34 albumot kiadni nem kis teljesítmény. Ez alkalommal olyan dalokról van szó amit az amerikaiak egészen kiskoruktól kezdve ismernek. Mivel én nem ott nőttem fel, nem tudom megítélni, mennyit javított/rontott rajtuk Neil Young és a Crazy Horse előadásmódja, de nekem tetszett.
67. Soulsavers - The Light The Dead See
A Soulsavers szeret vendégelőadókkal dolgozni. Ez alkalommal Dave Gahan lett a szövegíró/énekes.